Wikipedia

Результати пошуку

НОВИНИ


КОНСУЛЬТАТИВНА ПІДТРИМКА ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2021



На сайті МОН оприлюднено відповіді на запитання щодо вступної кампанії. Їх розміщено в розділі "Поширені запитання-відповіді про вступ 2021" .

Також розроблено серію відеороз’яснень щодо етапів та новацій Вступу-2021.

Відеоролики доступні на сайті МОН у розділі "Вступна компанія 2021" та на офіційному YouTube-каналі Міністерства.

Відеороз’яснення також супроводжуються відповідними інфографіками, які відображають основні етапи вступної кампанії. Вони розміщені в розділі «Вступна кампанія 2021» на офіційному сайті МОН та поширені в соцмережах та засобах масової інформації.

«Для забезпечення належного контролю за проведенням вступної кампанії 2021 року в закладах вищої освіти, організації особистого прийому громадян, їх консультування сьогодні розпочала роботу гаряча лінія «Вступна кампанія 2021» 0 (800) 50 45 70 (пн-чт: 09.00-17.00, пт. 09.00-16.00). Вона працюватиме до 13 серпня», – наголосив Міністр.

У зазначені терміни прийом звернень громадян буде також здійснюватися за адресою електронної пошти: vstup2021@mon.gov.ua, на сайті МОН працює чатбот. Отримати консультацію через сервіс можна з понеділка до четверга з 09:00 до 18:00, та в п’ятницю з 09:00 до 16:45.

Особистий прийом громадян за адресою: м. Київ, бул. Шевченка, 16. к. 401. Уся інша контактна інформація на офіційному сайті МОН та в соціальних мережах.

У робочі дні – з понеділка до четверга з 9:00 до 18:00, у п’ятницю з 9:00 до 17:00 – працює гаряча лінія 0-800-504-425 для вступників з тимчасово окупованих територій.

Також працює урядова гаряча лінія за телефоном 1545. 

Урядова гаряча лінія з питань освіти для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим та м. Севастополь, а також тимчасово окупована територія Донбасу, працює з понеділка до четверга з 9:00 до 18:00, у п’ятницю – з 9:00 до 17:00 за безкоштовним телефоном 0-800-504-425. 

Діти, які перебувають на непідконтрольній території, можуть скористатися каналами зв’язку (+38 098 079 69 73 – Viber, Whatsapp, Telegram; +38 095 200 85 73 – для людей з порушеннями слуху Viber, Whatsapp, Telegram), які є безкоштовними.Технічні консультації з питань реєстрації електронних кабінетів та подання електронних заяв здійснює державне підприємство «Інфоресурс».

За матеріалами сайту
Міністерства освіти і науки

****************

    За рішенням  Українського центру оцінювання якості освіти, з урахуванням продовження карантинних обмежень, пробне зовнішнє незалежне оцінювання в Києві та Миколаївській області відбудеться 15 травня. На Чернігівщині пробне тестування пройде 24 квітня.
    Незалежно від дати пробного ЗНО для його учасників доступна можливість завантажити тестові зошити з будь-якого навчального предмета з переліку та пройти тестування вдома. Результати пробного ЗНО (за шкалами 1‒12 балів, 100‒200 балів) буде розміщено в особистих кабінетах тих учасників оцінювання, які внесли свої відповіді до спеціального сервісу визначення результатів.

    Учасники пробного ЗНО з м. Київ або Миколаївської області 

-  зможуть до 28 квітня внести свої відповіді на завдання «бонусних»* тестів до спеціального сервісу з визначення результатів;
-  30 квітня отримають результат виконання «бонусних» тестів;
-  15 травня візьмуть участь у пробному ЗНО і пройдуть тестування з того навчального предмета, на який зареєструвалися;
- зможуть з 15 до 18 травня внести свої відповіді на завдання тесту, для проходження якого зареєструвалися, до спеціального сервісу з визначення результатів;
19 травня отримають результат виконання тесту, для проходження якого зареєструвалися.
        Міністерство освіти і науки України та Український і регіональні центри оцінювання просять учасників пробного ЗНО  бути максимально відповідальними, дотримуватися рекомендацій медиків, правил соціального дистанціювання, не наражати себе та інших на небезпеку, стежити за самопочуттям перед тестуванням та за наявності симптомів ГРВІ залишатися вдома. Якщо учасник вирішить залишитися вдома, він зможе завантажити всі матеріали тестування, занести відповіді до спеціального сервісу, щоб визначити свої результати, не створюючи додаткових ризиків для здоров’я.
    Нагадуємо, що всі учасники пробного ЗНО зобов’язані дотримуватися протиепідемічних заходів як до входу до пункту тестування, так і протягом усього періоду оцінювання. Учасники повинні перебувати в масках, мати дезінфектори й користуватися ними, дотримуватися соціальної дистанції з іншими учасниками тестування.
    Зважаючи на те, що епідеміологічна ситуація є доволі швидкозмінною, просимо учасників напередодні оцінювання обов’язково зайти до своїх кабінетів на сайтах відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти та ознайомитися з актуальною інформацією щодо проведення пробного ЗНО.
За матеріалами сайту
Міністерства освіти і науки
                                                                              
****************
ЗНО відбудеться у заплановані терміни: пробне тестування пройде 10 квітня, основна сесія розпочнеться 21 травня

Пробне ЗНО, основна та додаткова сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах. Це передбачено змінами до постанови Уряду від 9 грудня 2020 р. № 1236, які Кабінет Міністрів ухвалив 22 березня 2021 року.
  • Згідно з рішенням, під час карантину дозволено проведення заходів з оцінювання якості освіти, здійснення яких належить до завдань Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональних підрозділів
  • пробного ЗНО, 
  • зовнішнього незалежного оцінювання, 
  • вступних випробувань з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО тощо.
Відповідно, пробне ЗНО відбудеться 10 квітня. Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, учасники можуть обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Водночас учасники зможуть завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальному сервісі для визначення результатів.
 
Результати пробного ЗНО 2021 буде оприлюднено на інформаційних сторінках учасників 16 квітня.

Учасники основної сесії ЗНО до 30 квітня зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань. Крім того, 6-18 травня триватиме додатковий період реєстрації на ЗНО.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться за таким графіком:
  • 21 травня – хімія,
  • 24 травня – іспанська, німецька, французька мови, 
  • 25 травня – англійська мова,
  • 28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту),
  • 1 червня – українська мова, українська мова і література,
  • 4 червня – історія України, 
  • 7 червня – фізика,
  • 10 червня – біологія,
  • 15 червня – географія.

    Участь в основінй сесії ЗНО є безкоштовною.Кожен учасник має право скласти тести на більш як із 5-ти навчальних предметів. Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам ЗНО, затвердженим МОН.

    Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО у такі дати:

  • до 4 червня – хімія,
  • до 18 червня – іноземні мови,
  • до 22 червня – математика, математика (завдання рівня стандарту),
  • до 25 червня – українська мова, українська мова і література, історія України, біологія,
  • до 30 червня – географія.

Додаткова сесія ЗНО відбудеться з 26 червня до 16 липня.  Результати додаткової сесії будуть відомі до 23 липня.

Докладніше про особливості та перебіг ЗНО 2021 на спеціальній сторінці сайту УЦОЯО 
Нагадуємо, учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи та базової загальної середньої освіти (9-ті класи)  освіти,  звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році.

За матеріалами сайту
Міністерства освіти і науки

****************
УЧНІВ 4-Х ТА 9-Х КЛАСІВ ЗВІЛЬНЕНО ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
    
    Учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ МОН від 03.03.2021 №273 зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 16.03.2021 за №338/35960.
    У відповідному документі про освіту учнів, звільнених від ДПА, необхідно зробити запис "звільнений(а)".

За матеріалами сайту
Міністерства освіти і науки

****************

    Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за професіями "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Вчитель закладу загальної середньої освіти", "Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)".  Професійний стандарт вчителя внесено до Реєстру професійних стандартів, його можна переглянути за посиланням.
    Професійний стандарт втілює сучасний підхід до визначення переліку та опису загальних і професійних компетентностей вчителя. До загальних компетентностей увійшли громадянська, соціальна, культурна, лідерська та підприємницька.
    До переліку професійних компетентностей увійшли
- мовно-комунікативна;
- предметно-методична;
- інформаційно-цифрова;
- психологічна;
- емоційно-етична;
- педагогічне партнерство;
- інклюзивна;
- здоров’язбережувальна;
- проєктувальна;
- прогностична;
- організаційна;
- оцінювально-аналітична;
- інноваційна;
- рефлексивна;
- здатність до навчання впродовж життя.
    Документ також містить опис професійних компетентностей вчителя в розподілі за кваліфікаційними категоріями – спеціаліст, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.
    Профстандарт дозволяє вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігає ризикам необ’єктивного оцінювання професійних компетентностей вчителів під час їхньої атестації та сертифікації.
    У зв'язку із затвердженням нового професійного стандарту вчителя планується визнати таким, що втратив чинність, професійний стандарт "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти" 2018 року.

За матеріалами сайту
Міністерства освіти і науки

****************


    28 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Указу Президента України про Премію учасникам зовнішнього незалежного оцінювання, які здобули повну загальну середню освіту та отримали максимальну кількість балів за результатами ЗНО. 
    Проєктом документа передбачається заснування 20 щорічних премій, які виплачуватимуться одноразово. Кожна Премія становитиме 5 тисяч гривень. 
  Премії призначатимуться відповідно до результатів ЗНО учасників, які набрали 200 балів із двох і більше навчальних предметів. 
За матеріалами сайту 
Міністерства освіти і науки
                                                                     

    ****************  
     
                 
    23 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з реалізації Національної стратегії безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі на 2021 рік. 
    «Національна стратегія, має на меті побудову безпечного та здорового освітнього середовища. План заходів з реалізації Національної стратегії на 2021 рік передбачає оновлення матеріально-технічної бази для занять фізичною культурою, забезпечення фізичного та психологічного комфорту, зокрема й для дітей з особливими освітніми потребами, навчання правильним харчовим звичкам та оновлення підходів до роботи психологічної служби шкіл.
  Заходи з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі спрямовані на забезпечення:
  • здоров’язбережувальної складової шкільної освіти; 
  • комплексного розвитку фізичної культури та посилення рухової активності дітей; 
  • здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок;
  • удосконалення медичного обслуговування учнів та працівників закладів освіти; 
  • ефективного психологічного забезпечення освітнього процесу; 
  • підготовки педагогічних працівників до реалізації здоров’язбережувальної складової освіти, піклування про їхнє здоров’я; 
  • безпечності, доступності та інклюзивності освітнього середовища; 
  • міжсекторальної взаємодії органів влади та установ, залучення соціальних інституцій до процесів розбудови безпечного і здорового освітнього середовища.
    Здоров’язбережувальний компонент має реалізовуватися як під час вивчення різних предметів та інтегрованих курсів, так і під час перерв між заняттями. Учні матимуть змогу рухової активності, а вчителі – приділятимуть увагу вправам для постави та очей, проводитимуть «рухливі перерви». Також для вчителів буде організовано тренінгове навчання щодо оволодіння навичками  надання домедичної допомоги.
    Одним із пріоритетів Національної стратегії є інклюзивне навчання. Тому планом заходів передбачено, що протягом 2021 року має бути розширено мережу інклюзивно-ресурсних центрів, проведено апробацію та визначено єдиний механізми супроводу учнів під час інклюзивного навчання.
    Реалізувати Національну стратегію передбачається протягом 2020-2024 років. 


За матеріалами сайту 

Міністерства освіти і науки



****************

    11 грудня 2020 року набрав чинності Наказ Міністерства освіти і науки України від 11.11.2020 № 1398 "Про внесення зміни до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти наукових робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.11.2020 за №1187/35470. Відповідно до Наказу Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів, турніри, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності не проводяться під час надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження, карантину, запровадження протиепідемічних заходів та інших обставин, які об'єктивно унеможливлюють їх проведення. Під час дії надзвичайних обставин Всеукраїнські учнівські конкурси з навчальних дисциплін та конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт можуть проводитися винятково у заочній (дистанційній) формі." Лист


****************

Через посилення протиепідемічних заходів учням заборонено відвідувати школи 8-24 січня 2021 року, водночас заклади зможуть оголосити на цей період канікули. Про це йдеться у листі МОН керівникам місцевих департаментів освіти і науки.
    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236 щодо встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів, з 8 до 24 січня 2021 року в Україні запроваджуються посилені карантинні обмеження.
Так, у цей період учням заборонено відвідувати заклади загальної середньої освіти незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти. 
    Міністерство просить вжити всіх можливих невідкладних заходів, спрямованих на належну організацію в цей період освітнього процесу в дистанційному форматі. Зокрема – за допомогою платформи для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів “Всеукраїнська школа онлайн”, яку запустили МОН та Мінцифри.

****************

11 грудня 2020 року Міністерство освіти та науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України з метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів запустили онлайн-платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».
    Всеукраїнська школа онлайн E-SCHOOL.net.ua — це онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам. ВШО забезпечує учнів відеопоясненнями, конспектом, тестами та можливістю відслідковувати свій навчальний прогрес. А вчителів – необхідними методичними рекомендаціями та прикладами застосування сучасних освітніх технологій. Наразі контент платформи розрахований на два тижні навчання відповідно до календарного плану, та щотижня він буде доповнюватися. Функціонал платформи буде постійно вдосконалюватися та розширюватися.
 
****************

04 грудня 2020 набрав чинності Наказ Міністерста освіти і науки України від 12.10.2020 № 1262 "Деякі питання проведення 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20.11.2020 за № 1153/35436.


****************

     1 січня 2021 року набуває чинності Санітарний регламент для ЗЗСО, затверджений Наказом МОЗ України від 25.09.2020 №2205 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за № 1111/35394).ЗАВАНТАЖИТИ
        Санітарний регламент визначає медичні вимоги безпеки (правила і норми) щодо освітнього середовища у всіх типах закладів загальної середньої освіти, а також структурних підрозділах інших юридичних осіб, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти (крім спеціальних закладів освіти) у всіх форм власності.

****************


    16 жовтня 2020 року набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших  формах здобуття освіти.
    Нове Положення було затверджено наказом МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224.
    Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків. Але відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.