Wikipedia

Результати пошуку

Зовнішнє незалежне оцінювання (НМТ)

Нормативні документи









Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 29.10.2021 року № 147 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року»

Постанова КМУ від 15 квітня 2015р. №222 "Про затвердження Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання"



Проведення НМТ у 2024 році

З 14 березня до 11 квітня усі, хто планує вступати до закладів вищої освіти на бакалаврські програми, матимуть змогу зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2024 року. Він проходитиме у вигляді комп’ютерного онлайн-тестування.
НМТ — це вступний іспит до закладів вищої освіти України, а не державна підсумкова атестація. Тому можна не реєструватися для участі в тестуванні, якщо не випускник планує вступати до українського вишу цього року.
Реєстрація на НМТ–2024 проходитиме в безпаперовій формі, тож подати заявку на участь можна буде онлайново з будь-якого місця перебування. Для цього потрібно скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти.
У рубриці "Процедура реєстрації на НМТ" докладно описано, як зареєструватися, які документи потрібно підготувати, які вимоги до їх завантаження, як перевірити стан опрацювання реєстраційних документів, як унести зміни до реєстраційних даних, що робити, якщо відмовлено в реєстрації, тощо.



ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ НМТ-2023

Матеріали щодо проведення НМТ можна переглянути за посиланням


НМТ–2023: КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ

    Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ). 

    Тестування проходитиме у дві сесії:

Основна:  5 червня – 23 червня;
Додаткова: 11–24 липня.

    Реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

 До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

    У додатковий період (5–12 червня) зможуть зареєструватися  особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації; реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.
    
    Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ. 

    Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.


Проведення НМТ у 2023 році



      НМТ 2023 року міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. 
    НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час на виконання завданнь.
    Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.
    Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Реєстрація буде 
безпаперова. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.   
   Передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. 
    НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Під час повітряних тривог 
тестування призупинятимуть і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.  
    Учасники мають право самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. 
    У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.
    У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання.  
     Під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами. 
    Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
  Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.



Графік проведення НМТ 2022 року

Пробного:

19.03.2022 - українська мова, українська мова і література

26.03.2022 - фізика, хімія, математика, математика (завдання рівня стандарту), іноземні мови, історія України, географія, біологія


Основної сесії:

23.05.2022 – фізика

26.05.2022 – хімія

31.05.2022 – українська мова, українська мова і література

03.06.2022 – математика, математика (завдання рівня стандарту)

06.06.2022 – іспанська, німецька, французька мови

07.06.2022 – англійська мова

10.06.2022 – історія України

14.06.2022 – географія

17.06.2022 – біологія

 

Додаткової сесії НМТ-2022

23.06 – 15.07.2022 (за окремим графіком)


Національний мультипредметний тест (НМТ) відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України).

Національний мультипредметний тест відбуватиметься в три сесії

  • основна: 18 липня – 10 серпня;
  • додаткова: 16 – 20 серпня;
  • спеціальна: 12 – 16 вересня.

  • До 7 червня закінчився етап підтвердження участі в основній сесії НМТ, який здійснювався через інформаційну сторінку:

    • з 20 травня до 7 червня;
    • з 21 червня до 7 липня.
  • Ті випускники, які з 20 травня до 7 червня 2022 року не мали змоги підтвердити своєї участі в НМТ, не зможуть узяти участь в основній сесії тестування.

    Тільки після проходження двох етапів на підтвердження участі в НМТ з 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.