МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ
ПЕРВОМАЙСЬКИЙ РАЙОН
МИГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Р І Ш Е Н Н Я
Від 07 листопада 2019 року № 04 ІV сесія VII скликання
Про створення відділу освіти,
культури, спорту та туризму
Мигіївської сільської ради.
Керуючись ст. 26,cт.32 ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», з метою оптимізації та вдосконалення роботи виконавчого органу сільської ради, структурування функціональних напрямків діяльності, забезпечення ефективності роботи, сесія Мигіївської сільської ради
В И Р І Ш И Л А
1. Створити відділ освіти, культури, спорту та туризму Мигіївської сільської ради, як окрему юридичну особу.
2. Затвердити Положення про відділ освіти, культури, спорту та туризму Мигіївської сільської ради. (Додаток 1).
3. Контроль за виконанням, даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань освіти, культури, молоді, фізкультури і спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення Мигіївської сільської ради.
Сільський голова С.М.Почтаренко
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням ІV сесії Мигіївської сільської ради VІІ скликання від 07.11.2019 року № 4
ПОЛОЖЕННЯ
про Відділ освіти, культури, спорту та туризму
Мигіївської сільської ради
1. Загальні положення
1.1. Відділ освіти, культури, спорту та туризму Мигіївської сільської ради (надалі - Відділ) є виконавчим органом Мигіївської сільської ради, створюється сільською радою, підзвітний і підконтрольний сільській раді, підпорядкований виконавчому комітету сільської ради, сільському голові, а з питань здійснення делегованих повноважень підконтрольний відповідним органам виконавчої влади.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими міжнародними договорами та правовими актами, ратифікованими Верховною Радою України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Статутом Мигіївської сільської ради, рішеннями сільської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями Мигіївського сільського голови, даним Положенням і іншими нормативними актами.
1.3. Працівники Відділу (начальник Відділу та провідні спеціалісти) є посадовими особами органу місцевого самоврядування. Структура та чисельність Відділу затверджується рішенням сесії сільської ради.
1.4. Відділ є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.
1.5. Юридична адреса Відділу: 55223, Миколаївська область, Первомайський район, село Мигія ,вул. Первомайська ,50.
2. Мета Відділу
2.1 Метою Відділу є створення умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина через систему багатопрофільної, різнорівневої дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, забезпечення доступності, безоплатності та обов’язковості освіти для всіх, хто її потребує, формування якісного інформаційно-освітнього простору, забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері культури та туризму, збереження та популяризації національного і культурного надбання, створення конкурентоспроможного мистецького середовища задля розвитку культурного та туристичного простору Мигіївської сільської ради та надання населенню якісних послуг в сфері фізичної культури і спорту шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, через мережу комунальних підприємств, установ і закладів для задоволення потреб та інтересів Мигіївської сільської ради .
3. Основні завдання Відділу
Основними завданнями Відділу є:
3.1. Реалізація державної політики та політики Мигіївської сільської ради в сферах освіти, культури, спорту та туризму.
3.2. Забезпечення розвитку системи освіти з метою формування свідомої громадянської позиції підростаючого покоління, гармонійно розвиненої, соціально активної, творчої особистості.
3.3. Створення умов для реалізації гарантованого Конституцією України права громадян на здобуття дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної освіти відповідно до освітніх потреб особистості та її індивідуальних здібностей і можливостей.
3.4. Забезпечення розвитку освітнього (інтелектуального), творчого (мистецького), наукового та науково-технічного потенціалу з урахуванням національно-культурних, соціально-економічних, екологічних, демографічних та інших особливостей громади та забезпечення рівного доступу до освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації навчання у закладах загальної середньої освіти у класах за інклюзивною формою.
3.5. Створення в межах своїх повноважень умов для реалізації рівних прав громадян України на освіту, соціальний захист молоді, дітей дошкільного та шкільного віку, педагогічних та інших працівників закладів та установ освіти.
3.6. Здійснення управління закладами освіти, культури та спорту, що є комунальною власністю і перебувають у безпосередньому підпорядкуванні в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цих закладів, організація їх матеріально-фінансового, кадрового і науково-методичного забезпечення.
3.7. Аналіз стану освіти, культури, спорту та туризму в громаді, прогнозування та розроблення програми розвитку освіти та культури, організація виконання зазначених програм.
3.8. Забезпечення у межах своїх повноважень розвитку різних форм позашкільної освіти, в тому числі за місцем проживання дітей, виявлення та підтримку обдарованих дітей, талановитої молоді, здійснення навчально-методичного керівництва із зазначених питань.
3.9. Організація і проведення фізкультурно-спортивних заходів серед дітей та учнівської молоді, залучення їх до занять фізичною культурою та спортом, забезпечення пропаганди здорового способу життя.
3.10.Створення у межах своїх повноважень умов для забезпечення соціального захисту, охорони життя, здоров’я та захисту прав учасників освітнього процесу, працівників закладів освіти та культури громади.
3.11. Сприяння громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості, молодіжним, дитячим та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи з питань туризму, фізичної культури та спорту.
3.12. Сприяння загальнонаціональній культурній консолідації суспільства, формуванню цілісного культурно-інформаційного простору, захисту та просуванню високоякісного різноманітного національного культурного продукту.
3.13. Участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку Мигіївської сільської ради
4. Основні функції Відділу
Відділ відповідно до покладених на нього завдань:
4.1.Здійснює керівництво закладами освіти, закладами культури та спорту громади, що є комунальною власністю та належать до сфери управління органів місцевого самоврядування.
4.2.Сприяє розвитку мережі закладів освіти, культури та спорту, вносить в установленому порядку пропозиції щодо їх утворення, реорганізації чи ліквідації відповідно до соціально-економічних і культурно-освітніх потреб.
4.3. Аналізує стан освіти в громаді, прогнозує розвиток дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, удосконалення мережі відповідних закладів освіти незалежно від типів і форм власності згідно з освітніми потребами громадян.
4.5. Вивчає потреби та створює умови для отримання освіти дітьми з особливими освітніми потребами шляхом відкриття класів з інклюзивною формою навчання.
4.6. Сприяє реалізації індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти, наданню освітніх послуг відповідно до їх потреб, розвитку різних форм здобуття освіти, визначених законодавством.
4.7. Здійснює заходи для забезпечення громади закладами освіти належного рівня дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, організації їхнього навчально-методичного та інформаційного забезпечення.
4.8. Організовує забезпечення потреби учнів закладів базової та повної загальної середньої освіти у допрофільній підготовці та профільному навчанні на базі закладів загальної середньої освіти.
4.9. Проводить роботу, спрямовану на виявлення, підтримку і розвиток обдарованих дітей, організацію проведення олімпіад, змагань, конкурсів, виставок, фестивалів творчості, конференцій, форумів, інших заходів з підвищення культурно-освітнього та загального рівнів розвитку дітей і молоді, спрямованих на підвищення культурно-освітнього рівня дітей.
4.10. Співпрацює з відповідним підрозділом органів внутрішніх справ, службою у справах дітей та сім’ї щодо запобігання дитячій бездоглядності та попередженні вчинення правопорушень серед неповнолітніх.
4.15. Координує в межах своїх повноважень здійснення заходів, спрямованих на організацію оздоровлення, відпочинку, дозвілля дітей та молоді, здійснює координацію діяльності і контроль за організацією виїзду груп дітей на відпочинок та оздоровлення за кордон.
4.16. Сприяє організації безоплатного регулярного підвезення до місць навчання і у зворотному напрямі учнів (вихованців), які проживають на території громади на відстані понад три кілометри від закладу освіти.
4.17. Здійснює спільно з органами охорони здоров’я загальний контроль за охороною здоров’я дітей, створенням безпечних умов для навчання і праці учасників освітнього процесу, проведенням заходів щодо здорового способу життя у дитячому середовищі, інформаційно-просвітницької роботи щодо протидії поширенню соціально-небезпечних хвороб серед дітей та молоді.
4.18. Забезпечує організацію харчування дітей у закладах дошкільної та загальної середньої освіти громади.
4.19. Координує роботу, спрямовану на науково-методичне забезпечення системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, організацію методичної роботи, підвищення кваліфікації, професійного рівня педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних. Організовує роботу щодо атестації педагогічних працівників відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України.
4.20. Розглядає та вносить в установленому порядку пропозиції щодо заохочення та нагородження працівників освіти та культури.
4.21. Організовує підготовку закладів дошкільної. загальної середньої та позашкільної освіти до нового навчального року. Сприяє підготовці до роботи в осінньо-зимовий період закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та культури.
4.22. Координує роботу щодо формування закладами освіти замовлення на відбір підручників, навчально-методичних посібників та іншої навчально-методичної літератури.
4.23. Формує замовлення на виготовлення документів про освіту та забезпечує ними заклади освіти.
4.24. Забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці.
4.25. Організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів, що належать Відділу.
4.26. Забезпечує у закладах освіти та культури організацію роботи з фізичного та військово-патріотичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи.
4.27. Розробляє і подає на розгляд сесії сільської ради пропозиції до проектів фінансування та матеріально-технічного забезпечення виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення якості освіти, культури, розвиток фізичної культури та спорту.
4.28. Погоджує штатні розписи підпорядкованих закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, культури та спорту.
4.29. Забезпечує в межах своїх повноважень виконання Конституції України та актів законодавства щодо функціонування української мови як державної.
4.30. Готує та подає в установленому порядку статистичну звітність про стан і розвиток освіти, культури, фізичної культури та спорту в громаді, організовує з цією метою збирання та опрацювання інформації, формування банку даних.
4.31. Забезпечує розгляд звернень громадян із питань, що належать до його компетенції, у разі потреби вживає заходи щодо усунення причин, які зумовили їх появу.
4.32. Затверджує положення про змагання та проводить спортивні змагання і навчально-тренувальні збори в громаді у межах коштів, виділених на розвиток фізичної культури та спорту та інших видатків, незаборонених чинним законодавством.
4.33. Організовує проведення серед населення громади інформаційної, роз’яснювальної та пропагандистської роботи, зокрема через друковані засоби масової інформації та власний веб-сайт, з питань, що належать до його компетенції.
4.34. Сприяє здійсненню координації та контролю за діяльністю бібліотек, клубних закладів відповідно до законодавства.
4.35. Сприяє фінансовому забезпеченню існуючої мережі закладів освіти, культури та закладів спортивного спрямування.
4.36. Вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування закладів та установ освіти, закладів культурного та спортивного спрямування, які перебувають у комунальній власності, аналізує їх використання.
4.37.Координує формування та використання закладами та установами освіти видатків загального та спеціального фондів сільського бюджету, а також коштів, залучених закладами з інших джерел.
4.38. Надає та реалізує пропозиції щодо залучення додаткових ресурсів шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
5. Права Відділу
Відділ має право:
5.1. Залучати до розроблення програми розвитку освіти, культури, спорту та туризму, а також розгляду питань, що належать до компетенції методистів, педагогічних, науково-педагогічних працівників і спеціалістів, представників громадськості (за згодою).
5.2. Брати участь в утворенні, реорганізації та ліквідації закладів освіти, культури та спорту всіх типів і форм власності відповідно до чинного законодавства.
5.3. Проводити в установленому порядку наради, семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції.
5.4. Залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів сільської ради, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об’єднань (за згодою).
5.5. Вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи сільської ради у галузі освіти, культури та спорту.
5.6. Користуватися в установленому порядку інформаційними базами органу місцевого самоврядування, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами.
5.7. Надавати пропозиції голові сільської ради щодо фінансування закладів освіти, культури та спорту, брати безпосередню участь у формуванні бюджету у галузі освіти, культури, спорту та туризму громади.
5.8. В установленому порядку виносити пропозиції на сесії Мигіївської сільської ради щодо удосконалення роботи у галузі освіти, культури, спорту та туризму.
5.9. Організовувати в установленому порядку угоди про співробітництво, налагоджувати прямі зв’язки із закладами освіти, науковими установами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо.
6. Структура Відділу
6.1. Штатний розпис Відділу затверджується сесією сільської ради у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, затверджених сільською радою.
6.2. Посадові обов’язки працівників Відділу визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються начальником Відділу.
6.3. При Відділі може створюватися рада керівників закладів освіти, культури та спорту, інші громадські ради, комісії з числа учасників освітнього процесу, представників громадськості.
7. Керівництво Відділу
7.1. Відділ очолює керівник, який призначається на посаду на конкурсній основі розпорядженням сільського голови відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
7.2. Начальник відділу, представляючи інтереси громади в галузі освіти, культури, спорту та туризму в відносинах з юридичними та фізичними особами:
7.2.1. Здійснює керівництво відділом, забезпечує виконання покладених на відділ завдань, несе відповідальність за організацію та результати його діяльності.
7.2.2. Організовує планування роботи відділу і аналізує стан її виконання, вносить пропозиції до формування планів роботи сільської ради. Контролює стан виконання плану роботи відділу.
7.2.3. Вживає заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи відділу і структурних підрозділів відділу (при їх наявності).
7.2.4. Звітує перед Мигіївською сільською радою про виконання покладених на відділ завдань.
7.2.5. Може брати участь у засіданнях сесій Мигіївської сільської ради та засіданнях виконавчого комітету.
7.2.6. Представляє інтереси відділу у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами сільської ради, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями – за дорученням керівництва сільської ради.
7.2.7. Організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності працівників відділу.
7.2.8. Подає сільському голові пропозиції щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників.
7.2.9. Проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень відділу.
7.2.10. Забезпечує дотримання працівниками відділу правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни.
7.2.11. Здійснює інші повноваження, визначені законодавчо-нормативними документами про освіту, культуру, про органи місцевого самоврядування.
7.2.12. Розглядає клопотання та вносить пропозиції голові ОТГ про відзначення кращих працівників закладів освіти, культури, фізичної культури та спорту громади нагородами різних рівнів.
8. Фінансування діяльності Відділу
8.1.Відділ фінансується за рахунок коштів сільського бюджету та інших коштів відповідно до чинного законодавства.
9. Заключні положення
9.1. Реорганізація чи ліквідація Відділу здійснюється на підставі рішення сесії Мигіївської сільської ради відповідно до вимог чинного законодавства України.
9.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться на підставі рішення сесії Мигіївської сільської ради.
Секретар сільської ради Л.В.Носик